Мъжкият национален отбор по волейбол на България продължава участието си във втората седмица от Лигата на нациите.

Тимът, воден от Джанлоренцо Бленджини, се изправя срещу бронзовият медалист от Европейското първенство Словения, в четвъртия си мач от Група 3 във Фукуока (Япония). Двубоят е от 13:30 българско време.

В последния си мач от турнира в Япония, който бе на 7 юни, българските „лъвове“ надиграха Иран с 3:2 гейма и записаха втори успех в световната надпревара.

С това родните представители заемат 14-о място във временното класиране с 2 победи, 5 загуби и 5 точки. Вчерашният ден бе почивен за волейболистите ни, но въпреки това съставът ни продължи да тренира на обороти.

От своя страна, непобеденият до този момент тим на Словения също стъпи накриво. Състезателите на Джордже Крецу загубиха от Япония с 1:3 гейма и допуснаха първо поражение в Лигата на нациите. Така словенците отстъпиха назад в подреждането и заемат 4-а позиция с 6 победи, 1 загуба и 15 точки.

Снимки: volleyballworld.com